Ergokantor.pl – sposób na oszczędzanie dzięki wymianie walut online

Sierpień 3 2015 11:17AM

Po uchwaleniu i wejściu w życie w 2011 roku ustawy antyspreadowej, kantory internetowe zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu. Pomimo iż podlegają one kontroli ze strony państwa, to jednak nie wszystkie zasługują na nasze zaufanie.

kasa1

Dlaczego wybrać Ergokantor.pl?

Przede wszystkim – przy wyborze kantoru zawsze sprawdzajmy opinie. Kantory internetowe istnieją w sieci, także tak jak w przypadku sklepów internetowych, klienci potrafią je ocenić lub ostrzec innych użytkowników. Jeśli e-kantor reklamuje się jako najtańszy, a równocześnie krąży o nim sporo niepochlebnych opinii – lepiej się powstrzymać przed transakcją. Ergokantor.pl to nie tylko najlepsza cena waluty, ale także zaufanie i zadowolenie kilkudziesięciu tysięcy klientów.

Warto również sprawdzić na jaką skalę działa kantor – jak długo istnieje na rynku? Ilu ma użytkowników? Czy posiada niezbędne certyfikaty rzetelności? Czy pojawiają się o nim informacje w mediach (zwłaszcza branżowych)? Wszystkie te informacje powinniśmy znaleźć szybko na stronach internetowych kantorów, tak jak w przypadku Ergokantor.pl.

Sprawdźmy także z jakimi bankami kantor współpracuje. Im jest ich więcej, tym szybciej dochodzi do transakcji, a jeśli na liście jest Twój bank – możesz być pewien, że wymiana waluty zajmie tylko chwilę. Warto także upewnić się czy za wykonanie przelewu nie będziesz musiał zapłacić (a jeśli tak, to ile?) oraz ile będziesz czekał na przelew zwrotny, jeśli kantor nie współpracuje z Twoim bankiem.

Czy kupowanie waluty w sieci się opłaca?

Kantor internetowy Ergokantor.pl oferuje swoim klientom dużo niższy niż w bankach czy kantorach stacjonarnych spread walutowy, czyli korzystniejszą różnicę pomiędzy ceną kupna a sprzedaży waluty. Ergokantor.pl szacuje, że w zależności od waluty i kwoty wymiany, można zaoszczędzić nawet do 8%! W praktyce oznacza to, że jeśli przykładowo mamy do spłacenia kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich (a miesięczna rata wynosi 600 franków), to ta różnica w spreadzie pozwoli nam miesięcznie zaoszczędzić ok. 70-90 zł. W skali roku daje to… ponad 1000 zł!

Tak jak w zwykłym kantorze stacjonarnym, tak i w kantorze internetowym Ergokantor.pl możesz negocjować kursy, zwłaszcza przy regularnych wymianach dużych sum. Kantor może zaproponować jeszcze większe obniżenie spreadu, co oznacza dla Ciebie jeszcze większe oszczędności. Jeśli masz do sprzedania zagraniczną walutę albo właśnie jej potrzebujesz – najszybciej i najtaniej dokonasz transakcji w kantorze internetowym Ergokantor.pl.

Jak wymieniać pieniądze w internecie?

Aby kupować i sprzedawać walutę w internecie, potrzebujesz jedynie dwóch kont bankowych – zwykłego w złotówkach oraz walutowego. Założenie i prowadzenie konta może być bezpłatne, o ile zapoznamy się wcześniej z ofertą różnych banków. Posiadaczem rachunku można zostać w ciągu paru minut – założyć konto można albo w placówce banku, albo przez internet. W drugim przypadku jednak musimy poczekać na przyjazd kuriera wraz z umową i innymi dokumentami dotyczącymi prowadzenia rachunku.

Kiedy posiadamy już konto zwykłe i walutowe, musimy zarejestrować się na stronie kantoru internetowego Ergokantor.pl. Żeby to zrobić, należy podać podstawowe dane niezbędne do wykonywania przelewów oraz adres mailowy i numer telefonu w celu weryfikacji danych. Potem wystarczy wybrać interesujący nas kurs, zatwierdzić swój wybór (od tego momentu kurs nie ma prawa się dla naszej transakcji zmienić), zrobić przelew na podane konto kantoru internetowego Ergokantor.pl i… czekać na przelew zwrotny w walucie wymienialnej na wskazane konto.

Na Ergokantor.pl wymiana jest realizowana w godzinach pracy kantoru (czyli w dni robocze od godziny 8 do 17) bezpośrednio po uzyskaniu wpływu na konto od klienta. Całość transakcji trwa z reguły 15-30 minut – jednak w głównej mierze zależy to od tego, w jakim banku posiadasz konto.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Branża PR w Polsce szybko się rozwija

  Polski rynek PR rośnie w tempie ok. 9 proc. rocznie. To trzykrotnie szybciej niż...

 • Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

  Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach....

 • Ponad 7,5 mln polskich internautów blokuje reklamy

  Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już...

 • Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

  Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do...

 • Większość internautów akceptuje mniej agresywne reklamy w sieci

  Reklama w internecie jest akceptowana przez większość odbiorców, o ile nie utrudnia...

 • Agencje PR nie są obecne w spółkach Skarbu Państwa

  Automatyzacja treści i schyłek mediów opiniotwórczych to jedne z ważniejszych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.